Jaká barva vlasů vám sedne nejlépe?

barva na vlasy

Jaký jste typ?


Abyste zjistily, která barva vlasů vám padne nejlépe, je třeba nejdříve zjistit, jaký jste typ podle barevné typologie. Barevná typologie má svá logická pravidla a pokud zvolíte barvu podle ní, můžete si být jista, že bude působit přirozeně a krásně rozjasní i vaši pleť. Naopak špatně vybraný odstín barvy vlasů vás může dělat fádní, bledou, nepřirozenou.


Zjistěte barevný tón pleti


Jednoduchým trikem jak zjistit má-li je vaše pokožka spíše teplé tóny nebo spíše studené tóny, je prozkoumat barvu vašich žil. Stoupněte si na dobře osvětlené místo s přirozeným denním světlem a podívejte se na své žíly. Jsou-li spíše modré, máte pravděpodobně spíše studený tón pokožky. Jsou-li spíše zelené, jste obdařena teplým tónem. Není to žádné skalní pravidlo bez výjimky, i když může pomoci s určením vaší pleti, neplatí, že je pro vás vždy jen jedna varianta správná.


Pleť podle barev


Světlá až jemně broskvová pleť - tato barva pleti je často doprovázena pihami a modrými nebo zelenými oči. Dívkám tohoto typu sluší přirozené barvy na vlasy v odstínech nazlátlá až měděná. Nezapomeňte, že krása blonďatých vlasů tkví v jejich zdravém lesku a proto se o ně musí řádně pečovat. Základem je kvalitní barva na vlasy a poté pečující šampon ideálně pro blond barvené vlasy. Neměly byste zapomínat ani na pravidelné používání kondicionéru a jednou týdně použít masku.


Bledá až téměř narůžovělá pleť – většinou kombinovaná s modrými, hnědými či zelenými oči. Vhodné barvy na vlasy jsou pro vás v odstínech blond až světle hnědé. Naopak z tmavých odstínů budete vypadat ještě bledší. Rozhodnete-li se pro hnědý odstín, pamatujte na pořádnou péči. Největším nepřítelem hnědých odstínů je sluníčku, které dokáže barvu řádně vyšisovat. Vhodné je použití šamponů pro podporu hnědých odstínů a ochranu barvy. Kondicionér je samozřejmostí, chcete-li mít vlasy lesklé a živoucí.


Narůžovělá pleť s olivovými podtóny – oči jsou modré, hnědé nebo zelené. Mohou se objevit pihy. Vhodné jsou barvy na vlasy se zlatavým, bronzovým nebo až měděným odstínem. Pokud si vyberete z palety červených odstínů – bronz či měď, pamatujte, že červené pigmenty mají tendenci blednout a i vymývání je snazší než u jiných barev. Používejte přípravky pro podporu červených odstínů a pro zachování barvy. Speciální péče v podobě masky nebo zábalu, by v tomto případě měla být samozřejmostí.


Velmi světlá až bledá pleť – často s přirozeně tmavými vlasy a oči. Vhodné jsou tmavší studené odstíny barev.


Vyberte si kvalitní barvu na vlasy i péči


Jakmile najdete tu správnou barvu na vlasy, bude vaše pleť zářit a vypadat zdravější než kdykoli předtím. Budete překvapeni, jak málo stačí k tomu oživit svůj vzhled a dát svým vlasům kouzlo. Vyberte si barvy na vlasy a přípravky k následné péči na www.nehty-vlasy.cz.